2010-03-03

Megztinis lėlytei

---
... arba, šiuo atveju, žirafytei :)

Be užsegimo

# Ant virbalų, sujungtų vielute (patogiausia) užsimetam iš viso 32 akis.# Išmezgam dvi eilutes gerų akių, pirmą kiekvienos eilutės akį nukeldamos, o paskutinę - išmegzdamos išvirkščiai (be abejo :))# Užmetam akį į brėžinį...

Brėžinys

Pirmą akį nukeliam, išmezgam 3 geras, *vieną užmetam, viena gera, vieną užmetam* (ta skylutė - akis - skylutė, kuri gaunasi išmezgus nuo * iki *, jei neklystu, vadinama reglano eilute :) ); 6 geros, *vieną užmetam, viena gera, vieną užmetam*; 8 geros, *vieną užmetam, viena gera, vieną užmetam*; 6 geros, *vieną užmetam, viena gera, vieną užmetam*; 3 geros, paskutinė ilutės akis išvirkščia (kaip ir visos būsimos paskutinės akys, be abejo :) ) Ši pusė bus megztinio GEROJI.# Mezginį apsukam - megsim IŠVIRKŠČIĄJĄ pusę, išvirkščiosiom akim (be abejo :) )
Mezgame išvirkščiosiom akim TIK iki paskutinės reglano eilutės antrojo užmetimo (skylutės).Lieka neišmegztos paskutinės keturios akys.Apsukam mezginį.
# Pirmą akį nukeliam, iš karto mezgam reglano eilutę - *vieną užmetam, viena gera, vieną užmetam*. Mezgam grosiom iki sekančios reglano eilutės - viso 8 akis, vėl skylutė - akis - skylutė......ir taip iki paskutinės reglano eilutės.
DĖMESIO! Padarę paskutiniąją reglano eilutę ir išmezgę dar dvi akis gerai, toliau nebeinam. Lieka neišmegztos 3 akys.Mezginį apsukam.

# Vėl išvirkščioji pusė, kurią mezgam tik išvirkščiosiom akim......kol lieka trys akys... Vėl apsukam. Gerojoj pusėj nieko naujo, tik išmezgam dar viena akele daugiau - gale liks neišmegztos dvi akys...Išvirkščiojoj pusėj taip pat paliksim neišmegztas dvi.Apsukame...

#DĖMESIO! Šią gerąją pusę jau megsim iki galo. Kad mažų megztukų kraštelis išeitų lygus ir dailus, antrąją nuo krašto akį (nesvarbu, eilutės pradžia ar pabaiga, geroji ar išvirkščioji pusė) mezgu GERĄJA akimi. Paskutinė bet kurios eilutės akis, žinoma, išvirkščioji...Išvirkščiąją pusę taip pat išmezgame jau iki galo. Priešpaskutinė akis - geroji...Čia galime stabtelti ir pasidžiaugti nuveiktu darbu... :)Klientė, regis, irgi visai patenkinta... :)Toliau mezgame nuo krašto iki kraštto, tvarkingai darydamos reglano takelius, kol megztinio rankovė tampa norimo ir rikalingo pločio. Kai kas mėgsta skaičiuoti, o man labiau patinka matuoti:Tuomet imame storą adatą ir siūlą, ir ant siūlo suveriame būsimos rankovės akis štai taip:Rglano takelius taip pat priskiriu rankovėm, nors nebūtinai...Surišam siūlą, ant kurio suvėrėm akis...Tuomt tiesiog toliau mezgam "sutrumpėjusią eilutę, ir visą procedūrą pakartojam su antrąja būsima rankove.Rankoves paliekam laukti savo eilės, ir toliau mezgam megztuką iki norimo ilgio. Reglano takelių nebelieka... Nuo pažastų labai paprasta imt megzt kokį nors norimą raštą, nes akių skaičius jau galutinis... Jei mezgam tiesų megztuką, aišku... :)

Tuomet akis tiesiog nuleidžiam... Apatinė dalis baigta, grįžtam prie rankovių.
Nuo siūlo rankovės akis surenkam atgal ant virbalo.

Ir mezgam norimo ilgio ir fasono rankovę. Vieną, paskui kitą...
Paprastai mezgu rankovę su siūle, t.y., priėjusi krašto suku atgal, mezgu blogąją pusę, ir t.t. Nors manau, kad būtų visai įmanoma rankovę megzti ir kojinės principu... Jei megztinio užmojis leidžia... Bet dar šito nebandžiau :)

O štai ir, pasak Ronjos, fišytė (supraskit - žirafytė :)) su baigtu megztiniu...

6 komentarai:

 1. Anonimiškas2011-02-16 22:05

  Oj kaip fainai viskas paaiskinta! Butinai pabandysiu! ACIU!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Serbentėlė2011-02-16 22:57

  +Kokia puiki ir aiški vaizdinė pamokėlė !Pasinaudosiu būtinai artimiausią laisvadienį. Manau, kad gausis. Aprengsiu ir aš savąją manekenę...ji bus labai patenkinta , manau.Dėkoju, kad pasidalijote žiniomis, o ne "mandagiai" paslėpėte.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2011-03-27 17:46

  super! aciu uz pamokele! :)
  gal dar patartumei.. o jei daryti be uzsegimo kaip taip graziai kakliukas issiries? ar tiesiog savaime ratu "varyt" ir viskas? :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nesu visai įsitikinus, kokia forma gausis mezgant tiesiog ratu, bet manau, kad bus kvadratukas. Irgi gražu :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2013-03-17 22:29

  O kaip padaryt, jei nori apvaliai megzt ir nori,kad gautusi apvalus kakliukas, o ne kvadratinis?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Mezgant būtent taip, kaip čia aprašyta, kakliukas ir lieka apvalus, o ne kvaratinis. Aišku, didesniam mezginiui reiktų palikti daugiau neišmegztų akių - ne keturias, o, pavyzdžiui, dešimt. Kvadratinis gaunasi, kai visas eilutes varom nuo - iki.

  AtsakytiPanaikinti