2010-04-07

Kaselės...

...
- naujausias Ronjos išmoktas žodis :)
Ta proga ir pasirodom :)

Kaselės yra svarbu. Ar pastebėjote, kad dauguma mergaičių vaikiškose knygelėse - su kaselėm? Dviem. Beveik būtinai jos yra supintos... Kaip štai ir vienoj Ronjos mėgstamiausių knygelių, Romualdo Orento iliustruotoj "Kaziukas sodžiuje" (autorius P. Mašiotas)...

Vienam Vilniaus "skuduryne" besiknisdama, netikėtai aptikau knygelę Bookstart+ apie tai, KAIP skaityti knygeles su vaiku - konkrečiai turimi galvoje dvimečiai - trimečiai, ir jau senokai ruošiuosi perpasakoti/išversti kai kurias joje surašytas idėjas...
Pavyzdžiui:
Nustebsit, kiek daug būdų yra skaityti kartu su vaiku:
> įsitaisykite ramioje vietelėje, kur jūsų netrikdytų televizorius ar radijas
> pasisodinkite vaiką ant kelių ar greta, ir kartu pavartykite knygutę
> rinkitės tokią knygutę, kuri patiktų jums, ir kurios skaitymas teiktų malonumą - jums nuobodi knyga bus nuobodi ir jūsų vaikui
> gali būti, kad iš pradžių jausitės kvailai ar nervinsitės, skaitydami garsiai, bet atminkite, kad vaikas nėra koks kritikas. Svarbiausia tai, kad jūs leidžiate laiką kartu su knyga, ir kuo dažniau tai darysite, tuo geriau jums tai seksis.
> Pirmiausia peržvelkite knygos viršelį ir perskaitykite pavadinimą. Net būdamas toks maža, jūsų vaikas įsimins, kaip knygos "padarytos", - kad pradedame nuo pradžių ir turime versti puslapius, kad galėtume sekti istorijos eigą. Greičiausiai jūsų vaikas norės pats laikyti knygelę ir versti puslapius.
> Kai pasakojate vaikui, kas rašoma knygoje, duokite jam laiko ir atsakyti. Ir neuždavinėkite klausimų, į kuriuos vieninteliai galimi atsakymai yra "taip" arba "ne".
> Rodydami paveikslėlius, stenkitės susieti juos su tuo, kas pažįstama jūsų vaikui. Jei matote šuns paveikslėlį, pakalbėkite apie pažįstamą šunį. Vaikas to taip pat greitai išmoks, o toks skaitymas pagelbės jam kaupti žinomų žodžių bagažą.
> Skaitomus žodžius sekite pirštu. Tai nereiškia, kad jau mokote savo mažiuką skaityti, bet vaikas ims suprasti, kad tie juodi "kringeliai" knygoje ne šiaip sau, o tam, kad papasakotų istoriją... :)
O svarbiausia - maloniai leiskite laiką! Skaityti kartu yra labai smagu, ir tai - puiki galimybė pasimyluoti... :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą