2012-02-04

Šalčio monai

Lyg nebūtų apie ką daugiau kalbėt... :) Noriu parašyt apie orus, beveik visą šią savaitę pralaikiusius mus namie. Sinoptikų puslapyje - štai tokia apžvalga

Prasidėjo trečiasis žiemos mėnuo – vasaris. Šiemet vasarį pasitikome ramiais ir labai šaltais orais. Speigas spigins ir pirmąjį mėnesio savaitgalį.
Sibiro anticiklonas šią savaitę Lietuvai gabeno seniai regėtą speigą. Oro temperatūra ketvirtadienio naktį Varėnoje ir Ukmergėje jau krito iki 30 laipsnių šalčio, speigas išsilaikys dar keletą parų. Kaip šalta bus, priklausys nuo debesuotumo, pragiedėjus oras greitai šals iki 30 ar daugiau laipsnių šalčio, o jei dangų dengs debesys, vyraus 20-25 laipsnių šaltis.
[...]
Sekmadienio naktį vėl vietomis suboluos rūkas, medžius papuoš šerkšnas. Dieną negausaus sniego gali sulaukti rytiniai šalies rajonai. Naktį spigins 23-28 laipsnių šaltis, vietomis galimas net 33 laipsnių speigas. [...]


\Lengva spiegt iš džiaugsmo dėl spiginančio spengiančio speigo, kai namuose šilta ir į lauką kišt nosį tereikia nebent norint užšaldyt dar vieną "meno" kūrinį. Jų jau prikaupėm pusę balkono: 


Iš tiesų nuostabu, kokių formų galima išgaut šalčio pagalba. "Kiaušiniai" padaryti balioną pripylus vandens. Per naktį peršąla kiaurai, o pašaldžius pusdienį gauname "lukštą", kurio visas grožis atsiskleidžia, viduje užžiebus žvakutę. Daugiau kantrybės prireiks visokiems cilindriniams ledo žibintams. 
O mergaitėms vis gi labiausiai patiko "ledo paveikslai", kai į plastmasės indelį gali prikrauti visokiausių daiktų, po to užpilti juos vandeniu, ir, užšaldžius, džiaugtis "poledyniniais" vaizdais saulės šviesoje... :)
Dar kelios idėjos :) Pasidžiaukim, tikro šalčio, kaip ir tikros šilumos, Lietuvoj nebūna per daug.

1 komentaras:

  1. Dievinu sia minti, ziauriai patinka skaityt tavo mintis. :D atgaiva tu man

    AtsakytiPanaikinti