2011-12-03

Kaip pasidaryti žibintą

- šitokius žodžius suvedę į google, žmonės pastarosiomis dienomis itin dažnai atsiduria mano bloge, išduoda puslapio statistika :)
Net pačiai pasidarė įdomu, ką gi galima taip "pagooglinus" rasti. Ogi nieko gero, - dangaus žibintai, panašūs klausimai, ir nė vienos apypadorės pamokėlės, kaip pasidaryti bent primityviausią popierinį žemės žibintą.
Na, pamaniau, reikia užpildyti šią spragą.
Paprastesnio ir greitesnio popierinio žibinto sugalvot neįmanoma. O gražus. Patys pažiūrėkit :)


Žibintui pagaminti jums reikės

 • storesnio A3 formato popieriaus lapo
 • žirklių ir/arba peiliuko popieriui
 • lipalo/klijų
 • liniuotės
 • kaspinėlio ir arbatinės žvakelės
Lapą perlenkti pusiau, paliekant 1-2cm kraštelį vienoje pusėje; čia bus klijavimo "siūlė".Tada kiekvieną iš susidariusių pusių dar kartą perlenkti į vidų per pusę.


Teisingai sulanksčius, lapas atrodys taip, - turime būsimas keturias žibinto sieneles ir kraštelį suklijavimui.Iš A3 formato lapo daromo žibinto viena trumpoji kraštinė bus maždaug 10 cm. 


Kad pavyktų padaryti neskylėtą dugną, lapą per lenkimus ketuiose vietose įkirpsim 5-6 cm.


Tda užlankstom popierių šitaip:


Suklijavus užlenkimus, turėsime žibinto dugną:Dabar jau būtų galima priešingų sienelių viršuje pradurti skylutes ir įverti kaspinėlius, bet, žibinto tvirtumo dėlei, siūlau padaryti mažą gudrybę: iš popieriaus iškirpti porą dailių apskritimų (ar žvaiždučių, ar kokią kitą tvarkingą formą - nes, žibintui šviečiant, sutvirtinimas matysis), ir prilipinti ten, kur esame numatę tvirtinti rankenėles.Dabar jau galime suklijuoti dugną ir šoninę siūlę.
Žvakelę taip pat reiktų įtvirtinti dugne - jei žibintas bus nešiojamas, žvakelė judės, vaškas ištirpęs išsilaistys, ir žiburėlis užges. Ją galima priklijuoti tuo pačiu lipalu ar dvipusės lipnios juostelės gabaliuku.
Taip atrodo baigto žibinto vidus. Aš skylutes pradūriau ir kaspinėlį įvėriau adata.


Jei darysite žibintą iš paprasto balto popieriaus, jį labai papuoštų ir pagyvintų viduje įklijuoti karpiniail jei iš kartono - iškarpyti langeliai... Na, bet ką aš čia mokau - Jūsų juk tokia fantazija... :)
Maniškis pagamintas iš akvarelinio popieriaus, ant kurio ir buvo lieta akvarelė, o paskui užtepta aliejaus. Tokiu būdu popierius tapo tarytum "stiklinis". Jei rinksitės tokį variantą, tai turėsite ką veikti dar porą Advento vakarų :)
Na, ir galiausiai... Jei Jums pravertė pamokėlė, ypač, jei pasidarėt ir buvot patenkinti savo žibintu, palikt žinutę - labai pradžiuginsit :)

10 komentarų:

 1. Maniškis vis reikalauja darbelių, tai pora jau bus, šitas ir tas namukas :) Dabar reikės nebeišmesti pieno pakuotės, lyg tai dar yra ta dviguba :) Tik žvakių mažų ar yra, reikės žiūrėti.. Ačiū Tau.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2012-07-03 20:15

  Labai aciu uz pamokele :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2012-10-24 15:47

  Labai ačiū būtinai pasidarysiu

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2012-10-28 19:06

  Didelis ačiū- labai pravertė

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2012-12-04 23:12

  Dėkui už pamokėlę

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2012-12-06 15:59

  Ačiū, imsimės darbo, į daržiuką reikia visų dviejų :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2013-10-17 13:43

  Ačiū už tokią paprastą, bet labai aiškiai ir mielai išdėstytą pamokėlę. Artėjant šv. Martynui, būtinai gaminsime ir pamokysime kitus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, noriu paklausti, kioki popieriu naudojote? Ar sviestu zibintas jei naudotume akvarelkini a3 formata?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2013-12-13 14:59

  labai ačiū už pamokėlė, kaip tik ieškojau kaip mažajam broliukui padaryti žibinta į darželį, ir užėjau čia ir padariau tokį žibintą, visiems labai patiko :)

  AtsakytiPanaikinti